SCHEDULE KEY

Events 3:45 p.m. unless noted

Swimming Pool Locations:

CCTS - Camden County Technical School (Sicklerville)

KROC - The KROC Center in Camden

GFP - Giant Fitness Pool in Voorhees

NLAC - New Level Aquatics in Voorhees

BOWLING HOME LANES

Cherokee - Laurel Lanes, Maple Shade

Lenape - Laurel Lanes, Maple Shade

Seneca - Medford Lanes

Shawnee - Medford Lanes

Bishop Eustace - Big Event Center, Cherry Hill

Cherry Hill East - Laurel Lanes

Cherry Hill West - Big Event Center, Cherry Hill

Eastern - 30 Strikes Lanes, Stratford

Washington Twp. - Brunswick Zone, Turnersville

Camden County Tech - 30 Strikes Lanes, Stratford

Pennsauken Tech - Laurel Lanes, Maple Shade

St. Augustine Prep - Brunswick Zone, Turnersville

INDOOR TRACK

Unless noted, the South Jersey Track Coaches Association (SJTCA) and NJSIAA meets are held at the John Bennett Indoor Athletic Complex, 1519 Hooper Avenue, in Toms River.

Dec. 3

Boys Swimming

Lenape at Moorestown, 5, KROC

Boys/Girls Bowling

Eastern at Seneca

Shawnee at CCTS

Dec. 4

Girls Swimming

Shawnee at Bishop Eustace, 5, CCTS

Boys/Girls Bowling

Cherokee at Lenape

Cherry Hill West at Seneca

Shawnee at Washington Township, 4

Dec. 5

Girls Swimming

Haddon Twp. at Cherokee, CCTS

Lenape at Haddonfield, CCTS

Seneca at Rancocas Valley, 7, KROC

Boys/Girls Bowling

Cherokee at Shawnee

Lenape at Cherry Hill East

CCTS at Seneca, 4

Dec. 6

Boys Swimming

Eastern at Cherokee, CCTS

Boys/Girls Bowling

Cherokee at Bishop Eustace

Dec. 7

Boys Swimming

Seneca at Camden Catholic, 10 a.m., CCTS

Dec. 9

Girls Swimming

Seneca at Cherry Hill West, 5, CCTS

Boys/Girls Bowling

St. Augustine Prep at Cherokee

Bishop Eustace at Lenape

Seneca at Washington Township, 4

Cherry Hill West at Shawnee

Dec. 10

Boys Swimming

Seneca at Haddon Township, 7:30, CCTS

Girls Swimming

Lenape at Moorestown, 6:15, KROC

Dec. 11

Boys Swimming

Rancocas Valley at Cherokee, 6:15, CCTS

Shawnee at Lenape, 6:15, CCTS

Boys/Girls Bowling

Olympic Conference Holiday Tournament, 3, Laurel Lanes

Dec. 12

Boys Bowling

Seneca at St. Augustine Prep, TBD

Boys/Girls Bowling

Washington Township at Cherokee

Eastern at Lenape

Cherry Hill East at Shawnee

Girls Bowling

Lenape at Our Lady of Mercy, TBD

Dec. 13

Girls Swimming

Shawnee at Haddonfield, 5, CCTS

Dec. 14

Boys Swimming

Lenape at Cherokee, 12:30, GFP

Girls Swimming

Lenape at Cherokee, 1:30, KROC

Dec. 16

Boys Swimming

Lenape at Shawnee, 6:15, CCTS

Dec. 17

Boys Swimming

Seneca at Bishop Eustace, 7:30, CCTS

Boys Bowling

Shawnee at St. Augustine Prep

Boys/Girls Bowling

Cherokee at Seneca

Lenape at Cherry Hill West

Dec. 19

Boys Basketball

Seneca at Cherokee, 6

Wrestling

Seneca at Cinnaminson, 6

Girls Swimming

Eastern at Cherokee, 5, CCTS

Haddon Township at Lenape, 6:15, CCTS

Washington Twp. at Shawnee, 7:30, CCTS

Boys/Girls Bowling

Cherry Hill East at Cherokee

Lenape at Washington Township

Seneca at Pennsauken Tech

Shawnee at Eastern

Dec. 20

Boys Basketball

Lenape at Camden Catholic, 7

Bishop Eustace at Shawnee, 6

Girls Basketball

Camden Catholic at Lenape, 7

Shawnee at Bishop Eustace, 7

Boys Swimming

Washington Twp. at Cherokee, 7:30, CCTS

Rancocas Valley at Shawnee, 6:15, CCTS

Girls Swimming

Seneca at Paul VI, 3:30, CCTS

Boys/Girls Indoor Track

Olympic Conference Meet, 5, Toms River

Dec. 21

Boys Basketball

Jimmy V Tournament at Cherokee

Lenape vs. Rancocas Valley, 1

Kingsway vs. Cherokee, 7

Girls Basketball

Cherokee at Sterling, 12:30

Wrestling

Cherokee at Delaware Valley High School Tournament, 9:45 a.m.

Lenape at Haddon Heights Tourney, 9 a.m.

Seneca at Nottingham Tournament, TBD

Pine Barrens Tourney at Shawnee, 9 a.m.

Dec. 23

Boys Basketball

Cherokee at Camden, Rutgers-Camden Community Park

Southern Regional Tournament

Lenape vs. TBA

Regular Season

Rancocas Valley at Seneca, 2

Paul VI at Shawnee, 11:30 a.m.

Girls Basketball

Ewing at Cherokee, 11 a.m.

Southern Regional Tournament

Lenape vs. TBA

Regular Season

Camden at Seneca, 4

Shawnee at Paul VI, 2

Wrestling

Maple Shade at Cherokee, 10 a.m.

Lenape at Eastern, 11 a.m.

Dec. 26

Girls Basketball

Southern Regional Tournament

Lenape vs. TBA

Dec. 27

Boys Basketball

Cherokee vs. Episcopal Academy, 12, Jefferson University

Southern Regional Tournament

Lenape vs. TBA

Haddon Heights Tournament

Seneca vs. Cinnaminson, 1:45

Wildwood Tournament

Shawnee vs. Montgomery Blair, 1:45

Girls Basketball

Moorestown Friends at Cherokee, 1:45

Haddon Heights Tournament

Seneca vs. Haddon Heights, 12

Shawnee vs. Sterling, 10:15 a.m.

Dec. 28

Boys Basketball

Southern Regional Tournament

Lenape vs. TBA

Haddon Heights Tournament

Seneca vs. Bordentown, 3:30

Wildwood Tournament

Shawnee vs. TBA

Girls Basketball

Ocean City at Cherokee, 1:45

Southern Regional Tournament

Lenape vs. TBA

Haddon Heights Tournament

Seneca vs. Sterling, 10:15 a.m.

Shawnee vs. Haddon Heights, 12

Wrestling

Cherokee, Shawnee at Hunterdon Central Tournament, 8 a.m.

Dec. 30

Wrestling

Cherokee at Jackson Memorial, 11 a.m.

Varsity Quad at Vineland, 10 a.m.

Lenape, Collingswood, Maple Shade, Vineland

Shawnee at Gloucester City Tourney, TBA

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 9 a.m., Toms River

Jan. 3

Boys Basketball

Cherokee at Washington Township, 6

Seneca at Timber Creek, 7

Shawnee at Winslow Township, 5:15

Girls Basketball

Washington Township at Cherokee, 6

Timber Creek at Seneca, 4

Winslow Township at Shawnee, 5:15

Wrestling

Cherokee, Shawnee at Samuel Carli Invitational, 5, West Orange

Boys Swimming

Cherry Hill West at Shawnee, 7, GFP

Jan. 4

Boys Basketball

Seagull Classic at Holy Spirit

Cherokee vs. Glassboro, 3:30

Girls Basketball

Seagull Classic at Holy Spirit

Cherokee vs. Mainland, 2

Regular Season

Lenape at Shawnee, 11:30 a.m.

Wrestling

Cherokee, Shawnee at Samuel Carli Invitational, 5, West Orange

Quad Match, TBD

Seneca, Haddonfield, Delran, Maple Shade

Boys Swimming

Cherry Hill East at Cherokee, 5, GFP

Lenape at Eastern, 4:30, NLAC

Shawnee at Haddonfield, 3, CCTS

Girls Swimming

Cherokee at Haddonfield, 1:45, CCTS

Cherry Hill East at Lenape, 12:30, GFP

Shawnee at Haddon Township, 2, GFP

Jan. 5

Girls Basketball

Lenape vs. Ocean City at Holy Spirit, 12

Jan. 6

Wrestling

Pemberton at Lenape, 6

Boys Swimming

Seneca at Paul VI, 7:30, CCTS

Boys/Girls Bowling

Eastern at Cherokee

Shawnee at Lenape

Bishop Eustace at Seneca

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Toms River

Jan. 7

Boys Basketball

Lenape at Paul VI, 7

Seneca at Woodrow Wilson, 7

Shawnee at Eastern

Girls Basketball

Cherokee at Winslow Township, 5:15

Paul VI at Lenape, 6

Woodrow Wilson at Seneca

Eastern at Shawnee, 5:15

Boys Swimming

Cherokee at Shawnee, 5, CCTS

Girls Swimming

Shawnee at Cherokee, 7:15, CCTS

Seneca at Camden Catholic, 5:45. KROC

Jan. 8

Wrestling

Washington Township at Cherokee, 6

Cherry Hill East at Lenape, 6

Shawnee at Camden Catholic, 7

Boys/Girls Bowling

Pennsauken Tech at Cherokee

Camden County Tech at Lenape

Seneca at Cherry Hill East, 4

Bishop Eustace at Shawnee

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Toms River

Jan. 9

Boys Basketball

Eastern at Cherokee, 6

Cherry Hill East at Lenape, 6

Seneca at Winslow Township, 5:15

Shawnee at Washington Township, 5:30

Girls Basketball

Cherokee at Eastern

Lenape at Cherry Hill East, 6

Winslow Township at Seneca

Washington Township at Shawnee, 5:30

Girls Swimming

Cherokee at Moorestown, 3:30, KROC

Boys/Girls Bowling

Lenape at Cherokee

Seneca at Cherry Hill West

Washington Township at Shawnee

Boys/Girls Indoor Track

Cherokee Shot Put Meet, 4

Jan. 10

Boys Basketball

Seneca at Pennsauken Tech, 4

Wrestling

Eastern at Cherokee, 6

Lenape at Shawnee, 6

Timber Creek at Seneca, 6

Girls Swimming

Lenape at Washington Twp., 7:30, CCTS

Jan. 11

Boys Basketball

Cherry Hill East at Cherokee, 11:30 a.m.

Washington Township at Lenape, 12

Cherry Hill West at Shawnee, 11:30 a.m.

Girls Basketball

Rancocas Valley Varsity Showcase

Cherokee vs. St. Rose, TBD

Lenape vs. Red Bank Catholic, 12:30

Regular Season

Lenape at Washington Township, 1

Camden Catholic at Seneca, 9 a.m.

Shawnee at BCIT-Westampton, 11 a.m.

Wrestling

Quad Match at Triton, TBD

Seneca, New Egypt, Penns Grove, Triton

Quad Match at Cherry Hill West, 10 a.m.

Shawnee, Camden, Paul VI, C.H. West

Boys Swimming

Cherry Hill West at Cherokee, 1:45, CCTS

Lenape at Rancocas Valley, 1:30, NLAC

Seneca at Haddon Township, 12:30, GFP

Shawnee at Cherry Hill East, 12:30, CCTS

Girls Swimming

Seneca at Cherry Hill West, 3, CCTS

Eastern at Shawnee, 11:15 a.m., CCTS

Boys/Girls Indoor Track

Olympic Conf. Meet, 9 a.m., Toms River

Lawrenceville Prep Relays, 2

Jan. 13

Girls Basketball

Overbrook at Seneca

Wrestling

Cherokee at Cherry Hill East, 6

Jan. 14

Boys Basketball

Cherokee at Shawnee, 6

Lenape at Bishop Eustace, 7

Seneca at Paul VI, 7

Girls Basketball

Shawnee at Cherokee, 6

Bishop Eustace at Lenape 6

Paul VI at Seneca, 4

Wrestling

Lenape at Washington Township, 7

Boys Swimming

Seneca at Bishop Eustace, 6:15, CCTS

Girls Swimming

Cherokee at Bishop Eustace, 7:30, CCTS

Boys/Girls Bowling

Shawnee at Cherokee

Cherry Hill East at Lenape

Seneca at CCTS, TBD

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Toms River

Jan. 15

Wrestling

Shawnee at Cherokee, 6

Mainland at Lenape, 6

Seneca at Cherry Hill West, 6

Girls Swimming

Lenape at Shawnee, 6:15, CCTS

Jan. 16

Boys Basketball

Cherokee at Lenape, 6

Seneca at Shawnee, 6

Girls Basketball

Lenape at Cherokee, 6

Boys Swimming

Cherokee at Haddonfield, 5, CCTS

Lenape at Washington Twp., 7:30, CCTS

Eastern at Shawnee, 6:15, CCTS

Boys/Girls Bowling

Cherokee at CCTS

Lenape at Seneca

Shawnee at Pennsauken Tech

Jan. 17

Wrestling

Cherokee at Jack Welch Duals, 6, Moorestown

Regular Season

Lenape at Seneca, 6

Girls Swimming

Seneca at Shawnee, 7, GFP

Boys/Girls Indoor Track

NJSIAA State Group 2 Relays, 4, Toms River

Jan. 18

Boys Basketball

BCIT-Medford at Lenape, 12

Shawnee at Delsea, 1

Girls Basketball

Cherokee at Montgomery, 3

Seneca at Bordentown, 11:30 a.m.

Wrestling

Cherokee at Jack Welch Duals, 6, Moorestown

Tri-Match at Camden Catholic, 10 a.m.

Lenape, Camden, Camden Catholic

Quad Match at Shawnee, 9 a.m.

Seneca, Cherry Hill East, Williamstown, Shawnee

Boys/Girls Indoor Track

NJSIAA State Group 3 Relays, 10 a.m., Toms River

Jan. 19

Boys/Girls Indoor Track

NJSIAA State Group 4 Relays, 10 a.m., Toms River

Jan. 20

Boys Basketball

MLK Showcase at Gloucester City

Cherokee vs. Clearview, TBD

Burlington Township Tournament

Lenape vs. Lakewood, 6

Jan. 21

Boys Basketball

Cherokee at Winslow Township, 5:15

Lenape at Eastern

Cherry Hill West at Seneca, 5:30

Timber Creek at Shawnee, 6

Girls Basketball

Winslow Township at Cherokee, 6

Eastern at Lenape, 6

Seneca at Cherry Hill West

Shawnee at Timber Creek, 7

Boys Swimming

Moorestown at Shawnee, 4:45, KROC

Boys/Girls Bowling

Cherokee at Washington Township

Lenape at Eastern

St. Augustine at Seneca (boys)

Our Lady of Mercy at Seneca (girls)

Shawnee at Cherry Hill East

Jan. 22

Wrestling

Camden at cherokee, 5

Winslow Township at Lenape, 6

Delran at Seneca, 6

Shawnee at Eastern, 6

Boys Swimming

Lenape at Cherry Hill East, 6:15, CCTS

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Toms River

Jan. 23

Boys Basketball

Bishop Eustace at Cherokee, 7

Winslow Township at Lenape, 6

Washington Township at Seneca, 5:45

Girls Basketball

Cherokee at Bishop Eustace, 7

Lenape at Winslow Township, 5:15

Seneca at Washington Township, 7

Girls Swimming

Seneca at Paul VI, 7:15, KROC

Boys/Girls Bowling

Cherry Hill West at Cherokee

Pennsauken Tech at Lenape

Seneca at Shawnee

Jan. 24

Girls Basketball

Collingswood at Shawnee, 4

Wrestling

Cherry Hill West at Cherokee, 6

Lenape at Pennsauken, 6

Paul VI at Seneca, 6

Jan. 25

Boys Basketball

Jeff Cooney Classic at Rancocas Valley

Cherokee vs. Holy Spirit, 1

Seneca vs. Moorestown, 5:15

Regular Season

Lenape at Haddon Heights, 11:30 a.m.

Williamstonw at Shawnee, 11:30 a.m.

Girls Basketball

Jeff Cooney Classic at Rancocas Valley

Cherokee vs. Rancocas Valley, 11:30 a.m.

Holy Cross Tournament

Lenape vs. Trenton Catholic, 5

Wrestling

Varsity Quad at Lenape

Gateway, Manchester Township, Marlboro, Lenape

Tri Match at Seneca

Camden Catholic, Washington Township, Seneca

Quad Match at Burlington Township

Shawnee, Lower Cape May, Northern Burlington, Burlington Township

Boys/Girls Swimming

SJSCA Invitational, 9 a.m., GCIT

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 9 a.m., Toms River

Jan. 27

Boys Basketball

Lenape at Timber Creek, 7

Boys Swimming

Haddonfield at Lenape, 7:30, CCTS

Boys/Girls Bowling

Pennsauken Tech at Seneca

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Toms River

Jan. 28

Boys Basketball

Cherokee at Woodrow Wilson, 7

Seneca at Lenape, 6

Shawnee at Cherry Hill East

Girls Basketball

Woodrow Wilson at Cherokee, 6

Timber Creek at Lenape, 7

Cherry Hill East at Shawnee, 5:15

Girls Swimming

Lenape at Eastern, 5, CCTS

Shawnee at Moorestown, 5:45, KROC

Boys/Girls Bowling

Cherokee at Cherry Hill East

Washington Township at Lenape

Eastern at Shawnee

Jan. 29

Wrestling

Cherokee at Camden Catholic, 7

Cherry Hill West at Lenape, 6

Seneca at Eastern, 6

Winslow Township at Shawnee, 6

Jan. 30

Boys Basketball

Washington Township at Cherokee, 6

Timber Creek at Seneca, 5:45

Winslow Township at Shawnee, 6

Girls Basketball

Cherokee at Washington Township, 7

Seneca at Timber Creek, 7

Shawnee at Winslow Township, 5:15

Boys Swimming

Seneca at Paul VI, 5, CCTS

Girls Swimming

Cherokee at Cherry Hill East, 5:45, KROC

Seneca at Camden Catholic, 7:15, KROC

Boys/ Girls Bowling

Cherokee at Eastern

Lenape at Shawnee

Seneca at Bishop Eustace, 4

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 9 a.m., Toms River

Cherokee Shot Put Meet, 4

Jan. 31

Boys Basketball

Cherry Hill West at Lenape, 7

Holy Cross Showcase

Seneca vs. BCIT-Medford, 7

Wrestling

Seneca at Mainland, 5:30

Feb. 1

Boys Basketball

Holy Cross Prep Showcase

Shawnee vs. Pemberton, 10 a.m.

Cherokee vs. Trenton Catholic, 7

Girls Basketball

Lenape at Williamstown, 1

Seneca at Paul VI, 1

Burlington Twp. at Shawnee, 11:30 a.m.

Wrestling

Varsity Quad at Paul VI, 10 a.m.

Cherokee, Lenape, Fair Lawn, Paul VI

Tri Match at Winslow Township, 12

Seneca, Camden, Winslow Township

Tri Match at Timber Creek, 10 a.m.

Shawnee, Washington Twp., Timber Creek

Boys Swimming

Cherokee at Moorestown, 10:30 a.m., KROC

Seneca at Camden Catholic, 3, CCTS

Girls Swimming

Cherokee at Washington Twp., 12, KROC

Bishop Eustace at Lenape, 3, NLAC

Seneca at Rancocas Valley, 9 a.m., KROC

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 9 a.m., Toms River

Feb. 3

Boys Basketball

Nottingham at Seneca, 7

Girls Basketball

Cherry Hill West at Seneca, 5:15

Wrestling

Lenape at BCIT-Westampton, 5:30

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Toms River

Varsity Classic, 5, New York Armory

Feb. 4

Boys Basketball

Cherokee at Cherry Hill West

Woodrow Wilson at Lenape, 6

Seneca at Camden, TBD

Shawnee at Camden Catholic, 7

Girls Basketball

Lenape at Woodrow Wilson, 5:30

Bishop Eustace at Seneca, 4:15

Camden Catholic at Shawnee, 7

Feb. 5

Wrestling

Cherokee at Seneca, 6

Lenape at Highland, 6

Pemberton at Shawnee, 6

Feb. 6

Boys Basketball

Cherokee at Eastern

Lenape at Cherry Hill East

Winslow Township at Seneca, 5:30

Girls Basketball

Eastern at Cherokee, 6

Cherry Hill East at Lenape, 6

Seneca at Shawnee, 5:15

Feb. 7

Wrestling

Timber Creek at Cherokee, 6

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Toms River

Feb. 8

Boys Basketball

Paul VI Winter Classic

Cherokee vs. St. Augustine Prep, TBD

Shawnee vs. TBA

Girls Basketball

Cherokee at Shawnee, 11:30 a.m.

Wrestling

Tri Match at Triton, 10 a.m.

Lenape, Haddon Heights, Triton

Quad Match at Seneca, 10 a.m.

Audubon, Cumberland, Oakcrest, Seneca

Quad Match at Collingswood, TBD

Shawnee, Absegami, Cinnaminson, Collingswood

Boys/Girls Indoor Track

Lawrenceville Prep Invitational, 2

Feb. 9

Girls Basketball

South Jersey Invitational at Eastern

Lenape vs. Gloucester Catholic, 3

Feb. 10

Girls Basketball

Seneca at Audubon, 5:30

Wrestling

NJSIAA Playoffs, TBD

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Ocean Breeze Complex, Staten Island, N.Y.

Feb. 11

Boys Basketball

Cherokee at Cherry Hill East

Lenape at Washington Township, 5:30

Eastern at Seneca, 5:30

Shawnee at Cherry Hill West, 5:30

Girls Basketball

Cherry Hill East at Cherokee, 6

Washington Township at Lenape, 6

Seneca at Eastern, 4

Woodrow Wilson at Shawnee, 5:15

Boys/Girls Indoor Track

Cherokee Shot Put Meet, 4

Feb. 12

Wrestling

NJSIAA Playoffs, TBD

Regular Season

Delran at Shawnee, 6

Feb. 13

Boys Basketball

Camden at Lenape, 7

Cherry Hill East at Seneca, 5:30

Shawnee at Woodrow Wilson, TBD

Girls Basketball

Winslow Township at Lenape, 5:15

Shawnee at Eastern

Feb. 14

Girls Basketball

Lenape at Atlantic County Tech, 7

Seneca at Cherry Hill East, 5:15

Wrestling

NJSIAA Playoffs, TBD

Regular Season

Moorestown at Cherokee, 6

Quad Match at Moorestown, TBD

Seneca, Bordentown, Riverside, Moorestown

Feb. 15

Girls Basketball

South Jersey Invitational at Eastern

Cherokee vs. Wildwood Catholic, 3

Wrestling

Tri Match at Holy Cross Prep, 9 a.m.

Shawnee, Sterling, Holy Cross Prep

Feb. 16

Boys/Girls Indoor Track

NJSIAA South Group 2 and 3 Sectionals, 9 a.m., Toms River

Feb. 17

Boys/Girls Indoor Track

SJTCA Meet, 5, Ocean Breeze Athletic Complex, Staten Island, N.Y.

Feb. 18

Boys Basketball

Lenape at Cherokee, 6

Shawnee at Seneca, 5:30

Girls Basketball

Cherokee at Lenape, 6

Seneca at Camden, 4

Boys/Girls Track

Eastern States Championship, 4:30, New York Armory

Feb. 20

Boys Basketball

Paul VI at Cherokee, 6

Eastern at Lenape, 6

Seneca at Cherry Hill West, 5:15

Shawnee at Timber Creek, 7

Girls Basketball

Cherokee at Paul VI, 7

Seneca at Woodrow Wilson, 5:30

Shawnee at Cherry Hill East, TBD

Feb. 21

Boys Basketball

Seneca at Kingsway, 5:30

Girls Basketball

Cherokee at Timber Creek, 5:30

Seneca at Burlington City, 5:15

Feb. 22

Boys Basketball

BCIT at Shawnee, 11:30 a.m.

Girls Basketball

Lenape at Eastern, 11 a.m.

Wrestling

NJSIAA District 26, Gloucester CC (Cherokee)

NJSIAA District 27, Collingswood (Lenape)

NJSIAA District 25, Howell (Seneca and Shawnee)

Feb. 23

Boys/Girls Indoor Track

NJSIAA South Group 4 Sectionals, 9 a.m., Toms River

Feb. 24

Boys Basketball

Camden Catholic at Cherokee, 6

Lenape at Shawnee, 6

Bishop Eustace at Seneca, 5:30

Girls Basketball

Cherokee at Camden Catholic 7

Shawnee at Lenape, 6

Seneca at Bishop Eustace, 7

Feb. 26

Boys Basketball

Camden Catholic at Seneca, 5:30

Camden at Shawnee, 6

Girls Basketball

Seneca at Camden Catholic, TBD

Wrestling

NJSIAA Region 7, 5, Toms River East

Feb. 27

Girls Basketball

Cherokee at Cherry Hill East

Feb. 28

Boys Basketball

Timber Creek at Cherokee, 6

Shawnee at Kingsway, 7

Girls Basketball

Palmyra at Seneca, 4

Shawnee at Washington Township, 7

Wrestling

NJSIAA Region 7, 5, Toms River North

Feb. 29

Wrestling

NJSIAA Region 7, 5, Toms River North

Boys/Girls Indoor Track

NJSIAA State Groups, Toms River, 9 a.m. (Groups 1 and 4), 3 (Groups 2 and 3)

March 2

Boys Basketball

NJSIAA Playoffs, TBD

Girls Basketball

NJSIAA Playoffs, TBD

March 4

Boys Basketball

NJSIAA Playoffs, TBD

Girls Basketball

NJSIAA Playoffs, TBD

March 5

Wrestling

NJSIAA State Championships, 10 a.m., Boardwall Hall, Atlantic City (Prelims and Pre-Quarters)

March 6

Boys Basketball

NJSIAA Playoffs, TBD

Girls Basketball

NJSIAA Playoffs, TBD

Wrestling

NJSIAA State Championships, 10 a.m., Boardwall Hall, Atlantic City (Quarters, Semis and Wrestlebacks)

March 7

Wrestling

NJSIAA State Championships, 10 a.m., Boardwall Hall, Atlantic City (Wrestlebacks, Fina Consolations and Finals)

March 8

Boys/Girls Indoor Track

NJSIAA Meet of Champions, 10 a.m., Ocean Breeze Athletic Complex

comments powered by Disqus